W ciągu najbliższych trzech lat wartość polskiego rynku e-commerce wzrośnie do 90 mld zł. A to dopiero początek, bo o ile w naszym kraju zaledwie 8% całego handlu odbywa się w Internecie, to w Stanach Zjednoczonych ten wskaźnik przekracza już 18% i cały czas dynamicznie rośnie.

Warto się do tego profesjonalnie przygotować, bo rozwój rynku oznacza, że będzie on potrzebował specjalistów. Interesująca i dobrze płatna praca jest więc na wyciągnięcie ręki.

Dobrym sposobem przygotowania się na rynkowy boom mogą być studia na specjalności „E-commerce i technologie mobilne w logistyce” w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Ta uczelnia kształci studentów już od 16 lat i może się pochwalić kilkoma tysiącami absolwentów. Co istotne, bo na to ostatnio pracodawcy zwracają szczególną uwagę, absolwentów przygotowanych do pracy zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Filozofia Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu opiera się na łączeniu teorii z praktyką. Tak jest oczywiście również w wypadku specjalności „E-commerce i technologie mobilne w logistyce”.

– Absolwenci tej specjalności mogą się pochwalić interdyscyplinarnym przygotowaniem do pracy. Ich wiedza i umiejętności pozwolą znaleźć dobrze płatną, interesującą pracę, zarówno w przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, produkcyjnych, jak i usługowych – przekonuje Adam Koliński, opiekun specjalności „E-commerce i technologie mobilne w logistyce”. E-commerce  Wyższej Szkole Logistyki. – Do tego w przedsiębiorstwach działających na rynku, który ma przed sobą wielką przyszłość.

Poza dyplomem ukończenia studiów, absolwent specjalności E-commerce może też uzyskać certyfikat ECDL z zakresu „Podstawy pracy w sieci (B2)” oraz certyfikat „Zaawansowana grafika menedżerska i prezentacyjna (A4)”. Dodatkowym atutem absolwentów poznańskiej uczelni logistycznej będzie dyplom ukończenia kursu z systemu iScala realizowanego według teorii organizacji MRP II.

Po ukończeniu studiów, absolwent specjalności „E-commerce i technologie mobilne w logistyce” z powodzeniem znajdzie pracę jako specjalista ds. obsługi klientów, handlu elektronicznego, logistyki, administrator platform obsługi sprzedaży internetowej, planista wysyłek w sklepie internetowym.


Towar zamówiony w sieci musi być dostarczony. Tym zadaniem zajmują się transportowcy i spedytorzy. Przygotowanie do tych zawodów to flagowa specjalność Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Absolwenci specjalności „Transport i spedycja”, legitymują się nie tylko solidnym dyplomem, ale również licznymi przewagami na rynku, więc znalezienie przez nich interesującej i dobrze płatnej pracy nie jest trudne, gdyż filozofia Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu zasadza się na łączeniu teorii z praktyką. Tak jest oczywiście również w wypadku specjalności „Transport i spedycja”. Dość powiedzieć, że ta specjalność jest realizowana pod patronatem dwóch wielkich przedsiębiorstw logistycznych – KUEHNE+NAGEL oraz allsafeJUNGFALK.

Efekt? Absolwenci specjalności „Transport i spedycja” w Wyższej Szkole Logistyki są w pełni przygotowani do pracy. Dysponują nie tylko szeroką wiedzą teoretyczną – znają na przykład obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy dotyczące transportu – ale także sporymi umiejętnościami praktycznymi. Dokładnie tego oczekują od nich potencjalni pracodawcy.

– Studia na specjalności „Transport i spedycja” dają kompleksową wiedzę z zakresu organizacji transportu krajowego i międzynarodowego o specjalności osób i rzeczy, bhp, przewozu towarów niebezpiecznych – tłumaczy profesor Maciej Stajniak z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. – Integralną częścią studiów na tej specjalności są również zagadnienia, których opanowanie zwalnia z części pisemnej egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowej Przewoźnika Drogowego. Ponadto studenci mają możliwość zdobycia certyfikatów branżowych i językowych PEARSON.

Absolwenci specjalności „Transport i spedycja” są w pełni przygotowani, aby objąć stanowisko kierownika w firmie transportowej i spedycyjnej, spedytora krajowego i międzynarodowego, specjalisty ds. transportu towarów niebezpiecznych, zarządzającego transportem drogowym.

Atutem studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu jest także wygoda. Dotyczy to zarówno specjalności „Transport i spedycja” jak i „E-commerce i technologie mobilne w logistyce”, dla których można wybrać zarówno studia dzienne, jak i zaoczne. I jeszcze jeden istotny argument przemawiający za podjęciem studiów na kierunku Logistyka – po ukończeniu trzyletnich studiów licencjackich, można pokusić się o kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

pracuj.pl