W krótkim odstępie czasu firma doradcza EY otrzymała dwa wyróżnienia, jako pracodawca, który oferuje najlepsze warunki pracy i rozwoju dla młodych oraz doświadczonych osób. Międzynarodowa organizacja studencka AISEC w 25. edycji swego corocznego badania nagrodziła EY tytułem Pracodawcy Roku. Natomiast Great Place to Work przyznał EY, wyróżnienie w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników. Oba tytuły zbiegły się w czasie z wiosenną kampania rekrutacyjną, w której EY zatrudni w Polsce 200 nowych pracowników oraz z prezentacją nowej strategii rekrutacyjnej EY, wychodzącej naprzeciw potrzebom pokolenia Y.

EY Pracodawcą Roku według studentów AISEC

Po raz kolejny EY zdobył tytuł Pracodawcy Roku w badaniu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Podobnie jak w latach 2014 – 2016 firma doradcza zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Google. W 2017 roku w 25. jubileuszowym rankingu wzięli udział studenci IV i V roku kierunków ekonomicznych z 15 polskich uczelni. Istotą badania AISEC jest szeroka analiza środowiska studenckiego zapatrującego się na rynek pracy. Studenci, wypełniając ankietę, wpisują firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań i preferencji wobec przyszłej pracy. Pełen raport Pracodawca Roku 2016 będzie udostępniony przez AIESEC jeszcze w kwietniu.

– To nasz kolejny sukces w rankingu Pracodawca Roku. Byliśmy już kilkakrotnie wyróżniani tym zaszczytnym tytułem, jednak wysoka pozycja zawsze cieszy tak samo. EY ponownie okazał się w opinii studentów polskich uczelni, drugą najlepszą firmą w Polsce, a pierwszą wśród firm z tzw. Wielkiej Czwórki – mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY. – O tym, że EY jest miejscem pracy tak dobrze postrzeganym przez młodych ludzi decyduje również nasze innowacyjne podejście do procesów rekrutacyjnych. Od lat oferujemy studentom merytoryczne konkursy, w których można zdobyć atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim pracę i praktyki. Również z myślą o nich od tego roku zmieniliśmy zasady rekrutacji – umowę o pracę możemy zaproponować już po ukończeniu studiów licencjackich. Wprowadziliśmy też unikatową w branży szybką ścieżkę rekrutacji – w 48 h do EY – dodaje Agnieszka Maciejewska.

EY Najlepszym Miejscem Pracy

Sukces przyszedł także w tegorocznej, dziewiątej już, edycji konkursu na „Najlepsze Miejsca Pracy”. Great Place to Work w Polsce przebadał 83 firmy działające w naszym kraju. Organizacje były oceniane na podstawie analizy twardych kryteriów, a na końcowy wynik duży wpływ miała opinia samych pracowników. Nagrody przyznane zostały w 3 kategoriach w zależności od wielkości zatrudnienia – poniżej 50 osób, poniżej 500 osób oraz powyżej 500 pracowników.

– EY został wyróżniony spośród grona przedsiębiorstw o największej skali działania. Jako jedyni z firm świadczących usługi profesjonalne weszliśmy do grona laureatów. Nagroda jest kombinacją opinii ekspertów, którzy docenili nasze aktywności na rzecz zapewnienia pracownikom jak najlepszego miejsca do twórczej pracy. Z drugiej strony, wyrazem zadowolenia zespołu, który tu pracuje i współtworzy tę organizację na co dzień. To powoduje, że wyróżnienie to jest dla nas bardzo ważne – komentuje wyniki Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY.

Pracodawca Roku zatrudnia do Najlepszego Miejsca Pracy

Oba wyróżnienia zbiegły się w czasie ze startem wiosennej kampanii rekrutacyjnej EY oraz wdrożeniem nowej strategii rekrutacyjnej firmy. Do września EY planuje zatrudnić w swych 7 biurach w Polsce 200 osób w 4 działach biznesowych: usług audytorskich, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Na kandydatów czeka m.in. szybka ścieżka rekrutacji – w 48 godzin od momentu rozpoczęcia procesu dowiedzą się czy mogą liczyć na zatrudnienie. W nowej strategii rekrutacji EY stawia również na różnorodność – firma otwiera się na studentów kierunków niezwiązanych z finansami czy prawem. EY kieruje swe aktywności także do polskich absolwentów zagranicznych uczelni oraz zagranicznych studentów w Polsce.