Bazując na sukcesie pierwszej fazy współpracy, linie Emirates i flydubai poinformowały dziś o dodaniu 16 kierunków, do których pasażerowie Emirates będą mogli podróżować na jednym bilecie. W nowej rozszerzonej siatce połączeń znalazły się tak popularne kierunki, jak Zanzibar, Katmandu czy Kilimandżaro.

Bilety na loty od 8 listopada tego roku można rezerwować już teraz na stronie Emirates.com, w centrach obsługi klientów Emirates lub w biurach podróży.

– Niezmiernie cieszy nas pozytywna reakcja ze strony podróżujących. W pierwszym tygodniu współpracy wykupili oni bilety na blisko 14 tysięcy etapów podróży, znacznie powyżej naszych oczekiwań. Obserwujemy wysokie zainteresowanie lotami z Europy i Stanów Zjednoczonych do kierunków w Azji Południowej –  powiedział sir Tim Clark, prezes linii Emirates. – Nasza współpraca to wyjątkowa okazja dla obu przewoźników, aby wykorzystać wspólny potencjał ich siatek połączeń, oferując pasażerom większy wybór i elastyczność w planowaniu podróży. Chcemy, aby odkrywanie świata stało się jak najprostsze i najwygodniejsze.

– Liczne korzyści międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju zostały docenione przez pasażerów, którzy pokazali, że chcą zwiedzać świat wspólnie z nami. Dzięki rozszerzeniu oferty będą mogli odkryć 16 nowych kierunków i poznać wyjątkowy charakter obu przewoźników –  dodał prezes linii flydubai Ghaith Al Ghaith.

Nowe kierunki objęte porozumieniem code-share:

Dżibuti (Dżibuti)

Hargejsa (Somalia)

Kilimandżaro (Tanzania)

Zanzibar (Tanzania)

Erywań (Armenia)

Duszanbe (Tadżykistan)

Bratysława (Słowacja)

Stambuł – Sabiha Gökçen (Turcja)

Woroneż (Rosja)

Machaczkała (Rosja)

Ufa (Rosja)

Ćottogram (Bangladesz)

Srihotto (Bangladesz)

Katmandu (Nepal)

Mattala Rajapaksa (Sri Lanka)

Podgorica (Czarnogóra)

Emirates i flydubai w dalszym ciągu zapewniają pasażerom ofertę odzwierciedlającą unikalne cechy obu marek. Przy rezerwacji łączonej w ramach porozumienia codeshare pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates, zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej.

Niezwykle nowoczesny hub lotniskowy w Dubaju gwarantuje sprawną przesiadkę, a dzięki nowej umowie pasażerowie skorzystają na krótszym, wynoszącym 120 minut minimalnym czasie na przesiadkę między terminalem 3 używanym przez Emirates a terminalem 2 wykorzystywanym przez flydubai.

Więcej korzyści w programie lojalnościowym

Członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards mogą gromadzić punkty Skywards Miles i Skywards Tier Miles na trasach objętych porozumieniem code-share zgodnie z dotychczasowymi zasadami programu Skywards.

Oprócz standardowych limitów bezpłatnego bagażu rejestrowanego Emirates, członkowie programu Skywards Premium mogą liczyć na dodatkowe limity bagażu rejestrowanego do 20 kg (członkostwo Platinum), 16 kg (status Gold) i 12 kg (status Silver) na trasach obsługiwanych przez flydubai w ramach umowy codeshare.

Członkowie programów Skywards Silver, Gold i Platinum podróżujący na wspomnianych trasach będą mogli korzystać ze stanowisk odprawy flydubai dla klasy biznes, a ich bagaż zyska status priorytetowy.

W przyszłości przewoźnicy ogłoszą szczegóły dotyczące dodatkowych korzyści dla członków ich programów lojalnościowych.