Rada nadzorcza Idea Banku odwołała Dariusza Makosza z funkcji członka zarządu – podał bank w komunikacie. Przyczyną odwołania jest utrata zaufania. Rada powołała też Magdalenę Skwarzec, pełniącą dotychczas funkcję członka zarządu, na stanowisko wiceprezesa zarządu, podała instytucja.

Makosz był członkiem zarządu Idea Banku od stycznia 2013 roku. Kiedy w 2012 roku ogłaszano jego nominację, zapowiadano, że ten dotychczasowy dyrektor odpowiedzialny za pion sprzedaży będzie zajmował się otwieraniem banku na nowe segmenty bankowości korporacyjnej i dystrybucję “przełomowych rozwiązań dla mikro firm”. Z grupą finansową Leszka Czarneckiego był już wtedy związany od 12 lat – odpowiadał za sieć sprzedaży najpierw Open Finance, później Getin i Noble Banku, a docelowo także Tax Care i Idea Banku.

Jak się podkreśla, posiada bogate doświadczenie zawodowe w obszarze sprzedaży. Stworzył  struktury sprzedażowe składające się z sześciu tysięcy stanowisk – pisano w informacji prasowej zapowiadającej awans do zarządu Idea Banku. “Zajmując stanowiska kierownicze w strukturach sprzedaży był odpowiedzialny za tworzenie, rozwój oraz zarządzanie sieciami sprzedaży, jak również opracowywanie i wdrażanie strategii oraz planów sprzedażowych” – czytamy w biogramie nadal dostępnym na stronie internetowej Idea Banku.

Z rynkiem finansowym Dariusz Makosz związany jest od wielu lat. Był jednym z pierwszych doradców finansowych w Polsce i współtwórcą Expandera. Opracował nowy model dystrybucji produktów inwestycyjnych przez zewnętrzne sieci sprzedaży, tworzył wiele rozwiązań produktowych.

W oddzielnym komunikacie Idea Bank poinformował, że rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem na 25 czerwca złożyła Aneta Skrodzka-Książek. Nie podano przyczyny. (PAP Biznes)

pel/ ana/MW/Bankier.pl