Osoby, które chcą zamieszkać w nowym mieszkaniu jeszcze w obecnym roku, powinny intensywnie rozpocząć poszukiwania, tym bardziej, że nowych lokali w okresie styczeń-sierpień oddano mniej niż rok temu.

Jak wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w miesiącach styczeń-sierpień 2017 r. w Warszawie oddano do użytkowania 10 298 mieszkań. Jest to aż 22,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 r. Deweloperzy w analizowanych miesiącach oddali 8 608 mieszkań, podczas gdy rok temu liczba ta wynosiła 12 152.

Należy pamiętać, że do grudnia pozostało jeszcze sporo czasu i wiele inwestycji zostanie oddanych w samej końcówce roku. Jednak, aby cieszyć się własnym mieszkaniem jeszcze w tym roku, poszukujący muszą baczniej analizować rynek dostępnych lokali. Pośpiech jest wskazany, ponieważ oferta deweloperów szybko się kurczy. Dotyczy to zwłaszcza najpopularniejszych warszawskich dzielnic, ale i tam można jeszcze znaleźć mieszkania, które są nadal w sprzedaży. Przykładem jest Mokotów, który cieszy się największym powodzeniem wśród mieszkańców stolicy. W inwestycji Bobrowiecka 10, która została oddana w II kwartale br., klienci mogą jeszcze wybierać w ofercie.

– Apartamenty na Bobrowieckiej 10 cieszyły się zainteresowaniem klientów już we wczesnych etapach budowy osiedla. Obecnie mamy w naszej ofercie poszczególne mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, a na wybrane lokale przygotowaliśmy specjalne rabaty cenowe od 30 do 80 tys. zł.- opisuje Krzysztof Kołakowski z biura sprzedaży inwestycji Bobrowiecka 10.

Optymizmem napawają dane GUS dotyczące przyszłości. Otóż w miesiącach styczeń-sierpień rozpoczęto budowę 15 170 mieszkań, czyli o 8,9 więcej niż rok temu. O 28,7 proc. wzrosła także liczba pozwoleń na budowę lub zgłoszeń projektem budowlanym. Oznacza to jednak, że na większy wysyp nowych mieszkań przyjdzie nam jeszcze poczekać.