We czwartek Boeing poinformował, że kupił  firmę Aurora Flight Sciences,  specjalizującej się w produkcji automatycznych systemów lotniczych przeznaczonych do produkcji samolotów, robotów i dronów wojskowych. Amerykański koncern twierdzi, że przejęcie Aurory pomoże mu rozwinąć skrzydła w zakresie budowy bezzałogowych statków powietrznych, których długoterminowymi celami są także budowanie floty latających taksówek, m.in dla Ubera. 

Nie ujawniono warunków transakcji ani jej ceny.  Jedno jest pewne to amerykański gigant wykonał konkretny krok w kierunku przystosowania swojej produkcji do panujących na rynku trendów.  Jako, ze chodzi o nowoczesna technologię lotniczą, oba podmioty i tak będą pod baczna kontrola Pentagonu.

Założona w 1989 roku Aurora , zaprojektowała, wyprodukowała i przeprowadziła eksperymentalne loty z  ponad 30 bezzałogowymi statkami powietrznymi. W kwietniu zatrudniająca 550 osób firma Aurora z Manassas w  stanie Wirginia przedstawiła swoją nowatorską  koncepcję w filmie na YouTube. Opiera się on na bezzałogowym helikopterze, gdzie Aurora testuje maszynę na potrzeby  Departamentu Obrony USA.

Po przejęciu Aurora nadal będzie funkcjonować jako odrębna spółka zależna od Boeinga, kontynuując prace nad projektowaniem i produkcją autonomicznych statków powietrznych.