Za pomocą telefonu komórkowego możemy załatwić coraz więcej spraw – opłacić rachunki, kupić książkę czy sterować temperaturą w mieszkaniu. Smartfony oferują również mnóstwo udogodnień, które usprawniają codzienne obowiązki rodziców i dzieci. Które z nich warto wybrać?

Kiedyś aplikacje multimedialne nie były rozbudowane i tym samym nie dostarczały zbyt wielu możliwości. Większość telefonów miała kalkulator, notatnik, czasem gry jak np. kultowa gra w węża. Na więcej nie pozwalały możliwości techniczne komórek. Dzisiaj ciężko nadążyć za rozwiązaniami technologicznymi, których wciąż dostarczają nam producenci i programiści. Kilka z nich zdecydowanie wyróżnia się na ich tle i pozwala usprawnić życie oraz zorganizować czas rodziców i dzieci. Oto przegląd tych, o których warto wiedzieć.

Wirtualny dzienniczek ucznia

Dzienniczki ucznia w wersji papierowej powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym narzędziom. Nie musimy pędzić na szkolną wywiadówkę tylko po to,

aby zapoznać się z ocenami naszej pociechy i ewentualnymi uwagami nauczyciela. Teraz, dzięki aplikacji udostępnianej przez szkołę, możemy sprawnie monitorować postępy dziecka na bieżąco, a na wywiadówkę przychodzić przygotowani do rozmowy. Elektroniczny dziennik Librus pozwala nam sprawdzić oceny i frekwencję naszej pociechy. Mamy też wgląd do planu lekcji, listy zadań domowych, a nawet możemy sprawdzić, jaki szczęśliwy numerek będzie obowiązywał jutro w szkole. Jak możemy wykorzystać te informacje? Np. w celu sprawniejszego planowania dnia ucznia. Jeżeli zauważymy, że na jutro ma mniej zadane, to zastanówmy się, jak spędzić ten czas razem. System wysyła też powiadomienia mobilne, informujące, m.in. o osiągnięciach naszego dziecka. Aplikacja mobilna Librus Synergia jest dostępna na systemy iOS i Android.

Bezpieczna rodzina

Oprócz śledzenia postępów dziecka w nauce, za pomocą kolejnej aplikacji, możemy zadbać o jego bezpieczeństwo. W ramach usługi „Bezpieczna rodzina” możemy skorzystać z jednej z trzech opcji: „Bezpieczne dziecko”, „Gdzie jest auto?” i „Bezpieczny dom”. Aby sprawdzać lokalizację naszego dziecka powinniśmy zainstalować aplikację i wyrazić zgodę do lokalizowania na telefonie pociechy. Zgodę wyrażamy tylko raz, później w trakcie użytkowania serwisu osoba lokalizowana nie wie, że ją sprawdzamy. Aplikacja pozwala też na ustalenie odległości od szkoły czy domu, a w razie sytuacji awaryjnej, zagrożenia, możemy wysłać wiadomość alarmową. Oprócz aplikacji możemy skorzystać z smsa lub strony WWW, które również udzielą nam informacji na temat miejsca, w którym aktualnie znajduje się dziecko.

Nauka i zabawa

Jak zapewnić dziecku ciekawą aktywność i jednocześnie monitorować jego postępy w nauce? Najlepiej skorzystać z aplikacji, która uczy przez zabawę. Taka właśnie jest Squla.pl. Na platformie znajdziemy ponad 50.000 zadań, dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Do dyspozycji mamy kompletny program przedmiotów szkolnych, między innymi matematyki, języka polskiego ale także języków obcych. Wszystkie quizy są zgodne z obowiązującą podstawą programową MEN, są kolorowe i wyróżniają się ciekawą grafiką. Dzięki temu dzieci lepiej się angażują, szybciej zapamiętują i przy okazji świetnie się bawią. Dodatkowo za każdą poprawną odpowiedź użytkownicy otrzymują punkty, które mogą wymienić na nagrody – bilety do kina, bony zniżkowe i wiele innych. Uczniowie mogą grać samodzielnie, z rówieśnikami lub z nami. Rodzice za pomocą telefonu mają możliwość sprawdzania wyników dzieci i dzięki temu zadecydować, które quizy warto powtórzyć lub na jaki przedmiot położyć szczególny nacisk. Aplikację można pobrać ze sklepu Play na Android i z Appstore dla urządzeń IOS.

Na uwagę zasługuje fakt, że w nowoczesny sposób możemy zapłacić za dostęp do platformy! Posiadając abonament telefoniczny wystarczy na stronie www.squla. pl wybrać opcję; „Płacę przez telefon” zamiast np. tradycyjnego przelewu bankowego. Kwota zostanie od razu doliczona do naszego rachunku telefonicznego bez zbędnych utrudnień.