23 maja 2017 roku, Warszawa – Taxperience, polska firma stowarzyszona w ramach organizacji Andersen Global, oficjalnie przyjęła nazwę Andersen Tax. Łącznie z warszawskim biurem, firma Andersen Tax jest teraz obecna w ponad 63 krajach na całym świecie poprzez międzynarodowe stowarzyszenie firm członkowskich współpracujących ze sobą w ramach Andersen Global.

“Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej oferty wsparcia dla klientów. Jednocześnie, nadal pozostajemy punktem odniesienia w kwestii jakości usług dla całej branży – powiedział Partner Andersen Tax, Matthew O’Shaughnessy.  – „Przyjęcie nazwy Andersen oznacza integrację z globalną organizacją, a tym samym możliwość świadczenia spójnych usług na całym świecie”.

Aleksandra Kalinowska, Partner Andersen Tax w Polsce, dodała – „Wartości, które poznałam rozpoczynając karierę w firmie Arthur Andersen, nadal wytyczają standardy naszych usług. Powrót do nazwy Andersen i tego, co marka sobą reprezentuje, doskonale wpisuje się w misję naszej firmy, stosunek do klientów i wyznawane przez nas wartości – spójność globalnej oferty oraz dążenie do doskonałości”.

Działając jako Andersen Tax, spółka nadal będzie świadczyć usługi doradztwa podatkowego i usługi księgowe zarówno firmom, jak i osobom indywidualnym, w zakresie cen transferowych, międzynarodowego prawa podatkowego, podatków pośrednich i bezpośrednich oraz podatku od nieruchomości. Obecnie, firma zatrudnia profesjonalistów działających we wszystkich obszarach, a ich specjalizacje obejmują przemysł produkcyjny, sektor usługowy, farmaceutyczny i IT. Ambicją firmy Andersen Tax w Polsce jest potrojenie wielkości biznesu przed końcem 2019 roku i znaczne powiększenie polskiego zespołu.

„Polski zespół Andersen Tax składa się z osób pełnych pasji, które wielokrotnie demonstrowały swoje zaangażowanie w kontaktach z klientami” powiedział Dyrektor Zarządzający Andersen Tax, Mark Vorsatz. „Wspólna nazwa oznacza wspólne wartości i sposób działania w ramach globalnej integracji. Z niecierpliwością oczekuję na efekty tego ważnego wydarzenia w historii naszej firmy”.

Andersen Global jest międzynarodowym stowarzyszeniem firm członkowskich, zatrudniających ponad 2000 profesjonalistów w ponad 63 biurach na świecie.