Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, umieściła siódmy samolot w bazie na Lotnisku Chopina uruchamiając siedem nowych tras, które połączą Warszawę z trzema kolejnymi europejskimi stolicami, Bratysławą, Bukaresztem i Kijowem, oraz z czterema atrakcyjnymi turystycznymi destynacjami: Agadirem (Maroko), Lyonem i Niceą (Francja) oraz Lamezia Terme (Włochy).Bilety na nowe połączenia WIZZ, które będą odbywać się do czterech razy w tygodniu, dostępne są w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się już od 39 PLN*.

Warszawato jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu linia przewiozła ponad 14 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń. Obecnie w bazie na Lotnisku Chopina Wizz Air ma siedem samolotów, w tym trzy supernowoczesne Airbusy A321i zatrudnia ponad 250-osobową załogę.

W pierwszym półroczu 2017, ponad million pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach z i do Warszawy, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Aktualnie Wizz Air oferuje połączenia ze stolicy Polski do 49 destynacji.

Silny rozwój Wizz Air na siedmiu innych lotniskach w Polsce podkreśla zaangażowanie linii w działalność na rzecz polskich klientów. W ofercie WIZZ w 2017 roku jest dziewięć milionów miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do poprzedniego roku.

 

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WARSZAWY

Kierunek Dni Data rozpoczęcia Cena od*
Agadir piątek, niedziela 30 czerwca 2017 169 PLN
Bratysława poniedziałek, środa, piątek, niedziela 30 czerwca 2017 39 PLN
Bukareszt poniedziałek, środa, piątek, niedziela 30 czerwca 2017 109 PLN
Kijów wtorek, czwartek, sobota 1 lipca 2017 59 PLN
Lamezia Terme środa, niedziela 2 lipca 2017 89 PLN
Lyon poniedziałek, piątek 30 czerwca 2017 89 PLN
Nicea wtorek, czwartek, sobota 1 lipca 2017 129 PLN

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air,powiedział:“Po niedawnym świętowaniu przewiezienia miliona pasażerów w Warszawie w 2017 roku, z radością celebrujemy dodanie kolejnego, siódmego samolotu do naszej bazy na lotnisku Chopina. Rozbudowa naszej floty i załogi pozwoliły na uruchomienie siedmiu nowych, długo oczekiwanych tras, dzięki czemu połączyliśmy stolicę Polski z kolejnymi trzema stolicami i czterema wyjątkowymi turystycznymi destynacjami. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia szybko zyskają popularność wśród klientów podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z Warszawy do 49 krajów.”