Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

6 powodów, dla których warto uczyć się języków obcych

Posługiwanie się językiem angielskim, niemieckim czy francuskim jest wymogiem, który można znaleźć w wielu ofertach pracy. Biegła znajomość języka może podnieść poziom naszych zarobków nawet o ponad 30%.  

Od programisty oczekuje się nie tylko umiejętności pisania kodów, a od grafika – wiedzy i doświadczenia z zakresu projektowania. W tych i wielu innych profesjach liczy się także znajomość języka angielskiego lub np. holenderskiego. Opanowując języki, zyskujemy:

Większe szanse na znalezienie pracy

Z danych serwisu Pracuj.pl wynika, że w takich obszarach, jak: zakupy, administracja IT czy public relations, w 83-87% ofertach pracy pojawia się wymóg znajomości języka obcego. Inne dziedziny, w których ta kompetencja ma duże znaczenie, to: IT – rozwój oprogramowania, doradztwo/konsulting, marketing, badania i rozwój, budownictwo i nieruchomości oraz finanse i ekonomia.

Możliwość podjęcia zatrudnienia za granicą

Posługując się biegle językami obcymi, możemy starać się o pracę w krajach, w których mediana zarobków jest wyższa niż w Polsce (https://zarobki.pracuj.pl/raporty-i-trendy-placowe/mediana-zarobkow-w-europie). Różnice dotyczące poziomu wynagrodzeń w poszczególnych państwach Europy są znaczne. Na atrakcyjne płace można liczyć np. w Irlandii czy Luksemburgu.

Wyższe zarobki

Wynagrodzenie wyraźnie wzrasta w przypadku wysokiej sprawności językowej. Z danych Pracuj.pl wynika, że pracownicy biegle posługujący się językiem obcym mogą uzyskiwać nawet o 36% wyższe zarobki niż osoby ze słabą znajomością języka. Dzieje się tak np. w przypadku zawodowych kierowców.

Atrakcyjniejsze możliwości rozwoju

Niektóre kursy czy wykłady prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. Ta prawidłowość odnosi się także do literatury branżowej. Posługiwanie się angielszczyzną lub innym językiem zapewnia dostęp do wiedzy, dzięki której możemy stawać się coraz lepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Większa zdolność koncentracji

Udowodniono, że nauka języków obcych uaktywnia obszary mózgu, które odpowiadają za pamięć, koncentrację i zdolność logicznego myślenia. Każda z tych cech ma duże znaczenie w pracy, niezależnie od tego, jaki wykonujemy zawód. Warto je rozwijać, jeśli chcemy stawać się coraz lepsi w tym, co robimy.

Wyższe poczucie własnej wartości

Atrakcyjniejsze zarobki czy sukcesy odnoszone w pracy – np. dzięki doskonałej pamięci i zdolności koncentracji – to czynniki, które mogą przyczynić się do tego, że poczujemy się dowartościowani. Dobre samopoczucie sprawia, że nasze życie zawodowe staje się satysfakcjonujące. Dzięki temu zyskujemy dodatkową motywację do działania.

CV w języku obcym

Pracodawcy weryfikują kompetencje językowe, m.in. oczekując od kandydatów dostarczenia obcojęzycznego życiorysu. Tworząc taki dokument, musimy władać obcą mową, ale liczy się również znajomość wymogów formalnych i różnic pomiędzy polsko- i anglojęzycznym dokumentem. Jeśli chcemy dobrze się zaprezentować, powinniśmy wiedzieć, jak przetłumaczyć CV na angielski (https://porady.pracuj.pl/dokumenty-rekrutacyjne/).

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Boehringer jest obecnie największą niemiecką firmą farmaceutyczną

AktualnościWiadomości

Producent dóbr luksusowych LVMH cierpi z powodu spadającego popytu

AktualnościWiadomości

Inżynier Boeinga stawia poważne zarzuty producentowi samolotu

AktualnościWiadomości

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: