Zastanawiasz się, jak „siedzenie” w Internecie może wpłynąć na Twoją karierę? Czy to nie przypadkiem strata czasu? Nie! To może być inwestycja w rozwój, ale warto do niej podejść z głową. Sprawdź, co zyskujesz dzięki aktywności online.

 

  1. 1. Masz dostęp do ofert pracy – w każdym miejscu i o każdej porze

 

Nie musisz być w domu i nie musisz siedzieć przy komputerze, by sprawdzać ogłoszenia pracodawców. Wystarczy telefon i aplikacja mobilna. Użytkownicy Internetu chętnie sięgają po aplikacje, które rozwiązują ich problemy i ułatwiają życie. Aplikacja mobilna Pracuj.pl. z pewnością ułatwia i wspomaga szukanie pracy. Stojąc w sklepowej kolejce czy jadąc tramwajem możesz odczytywać oferty, które są dopasowane do Twojego doświadczenia i kompetencji. Wystarczy, że utworzysz swój profil zawodowy, a rekruterzy będą otrzymywać rekomendacje. Aplikacja jest prosta i przyjazna w użyciu.

  1. 2. Zawodowa szansa nie przechodzi Ci koło nosa

 

Aktywność online i bycie na bieżąco procentują. Trzymając rękę na pulsie, możesz świadomie kierować swoją karierą. Reagujesz odpowiednio wcześnie i podejmujesz ważne dla Ciebie decyzje, np. aplikując na ogłoszenie i zmieniając pracę.

  1. 3. Poznajesz pracodawców i weryfikujesz opinie

 

Zakładka „Kariera” na firmowej stronie, profile pracodawców zamieszczone w portalu Pracuj.pl dyskusje online z pracownikami firmy, do której chcesz aplikować – w sieci jest wiele możliwości, by bliżej poznać potencjalne miejsce pracy.

  1. 4. Budujesz swój zawodowy wizerunek

 

Coraz więcej kandydatów i pracowników ma świadomość, jak ważna jest osobista marka. To, co robisz i mówisz w sieci wpływa na Twój wizerunek w oczach współpracowników, klientów, rekruterów i pracodawców. Internet pozwala na różne aktywności, które są korzystne dla rozwoju zawodowego. Przykładowo, dzięki narzędziom typu Kreator CV, możesz tworzyć i aktualizować profesjonalny życiorys. Możesz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, np. na swoim blogu, w portalach branżowych czy zabierając głos w branżowych dyskusjach. W ten sposób umacniasz swój wizerunek jako eksperta. Tworząc swój profil zawodowy, np. na stronie Pracuj.pl możesz przyciągać uwagę rekruterów.

 

  1. 5. Rozwijasz się i zdobywasz nowe umiejętności

 

Nie musisz zapisywać się na kosztowne szkolenia i kursy, aby czerpać wiedzę. Świat internetowy otwiera wiele możliwości – potrzebne są tylko chęci, motywacja, czas oraz umiejętność szukania i selekcjonowania informacji. Filmiki instruktażowe, samouczki, poradniki, e-booki, blogi branżowe, case studies. A do tego webinaria, czyli bezpłatne seminaria, kursy online oraz zapisy z konferencji i wystąpień ekspertów. To tylko przykładowe sposoby uzupełniania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. W wielu branżach konieczne jest bycie na bieżąco z rynkiem. Należy śledzić zmiany, szukać inspiracji, proponować nowe rozwiązania i być o krok przed konkurencją – sieć staje się więc naturalnym, zawodowym środowiskiem.

 Pracuj.pl