Widzowie, którzy cenią wielkie kinowe emocje, przy wyborze telewizora kierują się jakością obrazu. Warto jednak pamiętać, że na wrażenia podczas oglądania duży wpływ ma także dźwięk. Fonia powinna być dopełnieniem wizji, a połączenie obu tych elementów pozwala czerpać prawdziwą przyjemność z oglądania. Jakie rozwiązanie wybrać i dlaczego warto zainwestować w soundbar?

  1. Alternatywa dla kina domowego

Wbudowane do telewizora głośniki oferują dobrej jakości dźwięk, ale wrażenia podczas oglądania pomoże spotęgować odpowiednio dobrany sprzęt audio. Zakup zestawu kina domowego często wiąże się z koniecznością przearanżowania przestrzeni salonu – nie każdy może sobie pozwolić na takie zmiany. Dobrą alternatywą jest soundbar, czyli urządzenie, które łączy dobrej jakości dźwięk z kompaktową konstrukcją. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do zestawu kina domowego, soundbar zajmuje mniej miejsca i zapewnia szybką i łatwą instalację, a także bezprzewodową obsługę. Samsung zaprezentował niedawno nowe soundbary z linii Sound+: modele z linii HW-MS, które wyróżniają się kompaktową konstrukcją typu „One body”. To kolejne produkty, które powstały w Audio Lab, czyli laboratorium audio firmy Samsung w Los Angeles. W nowych rozwiązaniach w listwę wbudowane są głośniki niskotonowe, dzięki czemu nie jest już potrzebny zewnętrzny subwoofer, a same soundbary zajmują niewiele miejsca.

  1. Ład i porządek

Soundbar to urządzenie, które cechuje się przede wszystkim prostotą, także w odniesieniu do instalacji. W tym przypadku plątaninę przewodów zastępuje bezprzewodowe połączenie: przez domową sieć Wi-Fi lub za pośrednictwem Bluetooth. Nie trzeba specjalnie aranżować salonu, aby zamaskować nieestetyczne przewody – wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, a z telewizorem czy smartfonem połączymy się bezprzewodowo. W nowej linii soundbarów Samsung Sound+ możemy mówić także o dodatkowych korzyściach, wynikających z minimalistycznej konstrukcji typu „One Body”. Urządzenie można przymocować bezpośrednio do telewizora za pomocą jednego wieszaka „One mount” i nie trzeba martwić się o dodatkową półkę. Do wyboru są soundbary o prostej lub zakrzywionej linii, co pozwala dopasować urządzenie do konstrukcji telewizora. Cały zestaw bardzo dobrze prezentuje się w przestrzeni domowej, nie przytłaczając jej, co może mieć szczególne znaczenie w niewielkich pomieszczeniach.

  1. Wygoda użytkowania

Jeśli należysz do grona użytkowników, którzy cenią sobie komfort i lubią uporządkowane przestrzenie, wybierając soundbar Samsung, odetchniesz z ulgą. Urządzeniem można sterować za pośrednictwem jednego pilota Samsung Smart Control – tego samego, którego używasz do obsługi telewizora, takiego jak np. QLED TV. Dodatkową wygodę użytkowania zapewnia tryb Smart Sound. Funkcja automatycznie analizuje to, co akurat oglądamy i proponuje najlepszą – dostosowaną do treści – opcję odtwarzania ścieżki audio. Co więcej, użytkownicy soundbarów mogą też zrezygnować z innych sprzętów do odtwarzania muzyki, bo teraz smartfon i soundbar to jedyne, czego potrzebują.

  1. Nie tylko film

Soundbar potęguje dźwięk odtwarzanych filmów i pozwala poczuć się niczym w sali kinowej bez wychodzenia z domu, ale oferuje także wiele dodatkowych możliwości. Między innymi. pozwala odtworzyć naszą ulubioną muzykę – ze smartfona, komputera czy tabletu. Wykorzystując Bluetooth lub domową sieć Wi-Fi i za pośrednictwem aplikacji Samsung Audio Remote lub Samsung Multiroom, możemy bez problemu odtworzyć playlistę na domową imprezę lub stworzyć klimatyczną atmosferę podczas kolacji w gronie najbliższych. Samsung Multiroom umożliwia między innymi odtwarzanie muzyki z popularnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal.

  1. Rozbudowany system audio

Soundbar to jedno zintegrowane urządzenie, które zawiera wbudowane głośniki, więc idealnie sprawdzi się w domowym salonie. Użytkownicy, którzy chcą jednak stworzyć system audio przypominający kino domowe i mieć również głośniki na tylnej ścianie pokoju, mogą skorzystać z zestawu bezprzewodowych głośników Samsung. Z soundbarem połączymy je bezprzewodowo, więc rozbudowa domowego systemu audio jest szybka i łatwa – nie generuje plątaniny dodatkowych kabli*.