Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach stał się miejscem dyskusji na tematy najważniejsze dla rozwoju Europy. Wśród nich znalazło się propagowanie wzorowych relacji pomiędzy inwestorami, rynkiem i administracją, które jest nadrzędną ideą projektu „Inwestorzy bez granic”. Takim tytułem nagrodzona została firma 3M Poland za rozmach, konsekwencję i zaangażowanie w innowacje.

Plebiscyt „Inwestorzy bez granic” wyróżnia firmy, których inwestycje są impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki. W tegorocznej edycji, w czasie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, prestiżowe tytuły otrzymało pięciu inwestorów zagranicznych w Polsce, którzy prowadzą tutaj działalność o zauważalnej skali, wnoszą nową wartość, budują sieć kooperacji, a także polscy inwestorzy, którzy skutecznie realizują strategie inwestycji na zagranicznych, często odległych, rynkach i tym samym otwierają drzwi przed innymi firmami z naszego kraju.

Inwestycje w Polsce to inwestycje w sukces

Prestiżowym tytułem „Inwestora bez granic” w tym roku nagrodzona została firma 3M, której efekty działalności w Polsce od 1991 roku widać zarówno w wymiarze regionalnym, jak i w skali całego kraju. Podstawą funkcjonowania firmy są technologie i nauka, które przekładają się na rozwiązania i produkty obecne niemal w każdej dziedzinie życia. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tysiące osób i współpracuje w Polsce z ponad 6 tysiącami rodzimych przedsiębiorców. W samym tylko Wrocławiu firma otworzyła tzw. superhub, na który składa się 7 zakładów produkcyjnych, Centrum Innowacji, a także Centrum Usług Wspólnych EMEA. 3M posiada również fabryki w Skomielnej Białej oraz Janinowie. Firma z powodzeniem wprowadza rozwiązania z wielu odległych dziedzin: od przemysłu, medycyny, elektroniki i energetyki, po bezpieczeństwo pracy i produkty gospodarstwa domowego. Uznawana jest za jedno z „Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce” według rankingu Instytut Great Place to Work® oraz została wyróżniona Wektorem 2016 Pracodawców RP za uczciwą i konsekwentną współpracę z lokalnym biznesem i społecznością.

─ 3M działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Dzięki zaangażowani oraz wytężonej pracy wielu osób, udało się nam w tym czasie stać się jedną z  najsilniej obecnych marek na polskim rynku. Jednak nie osiadamy na laurach i nie przestajemy się zmieniać. Naszą ambicją jest ciągły rozwój, a co za tym idzie kolejne inwestycje w Polsce i zwiększanie zatrudnienia. Fakt, iż nasze starania  oraz wkład w rozwój polskiej gospodarki zostały docenione na tak prestiżowym wydarzeniu, jakim jest Europejski Kongres Gospodarczy, jest dla nas wielkim powodem do radości i dumy – powiedziała  Gabriela Bobrowska, Dyrektor Handlowy Rynku 3M Poland w grupie biznesowej Elektronika i Energetyka, która odebrała nagrodę podczas uroczystej Gali w Katowicach.